Fascie I. - Síla v pružnosti - workshop

14.04.2022

Workshop je zaměřen na měkké pojivové tkáně (fascie) našeho těla v různorodosti vědomého pohybu. Zaměříme se na uvolňování fascií i samotných svalů uložených hluboko pod nimi.

Kde: Studio Můj Pohyb, Střelničná 1, Praha 8 - Kobylisy

Kdy: sobota 28.5.2022 , 9.30-11.30 hod.

"Workshop zahájíme krátkou teoretickou částí, co jsou fascie a jejich význam pro pohyb. Praktická část je zaměřená na uvolňování pojivových tkání (fascií) jednotlivých částí těla pro celkovou pružnost fasciálních struktur v různých druzích pohybu v jemné dynamice. Při využívání správných technik, které společně během našeho workshopu projdeme, oslovíme pohybový aparát, který je díky tomu mnohem pružnější. Benefitem je pozitivní vliv na mysl, připojí se radost a lehkost, zjemnění vnímání, celkové uvolnění. Těším se na cvičení s vámi!"

Dáša Lerlová


Co jsou fascie a jak významnou funkci a roli hrají v našem těle? Jak principy fasciálního přístupu mohou prospět vašemu zdraví? Workshop je zaměřen na měkké pojivové tkáně ( fascie) našeho těla v různorodosti vědomého pohybu. Zaměříme se na uvolňování fascií i samotných svalů uložených hluboko pod nimi. Součástí workshopu je praktická ukázka automasáže s pomůckami pro procítění okamžitého uvolnění.

V průběhu workshopu poznáme, jak oslovovat fasciální síť pomocí vybraných technik, aby došlo k uvolnění, obnovení aktivity a vyvážení. Fascie prostupují celým naším tělem, propojují ho na všech jeho úrovních od kostí až k povrchu těla. Jsou hustě protkané nervovými vlákny a šíří se v nich většina našich fyzických vjemů. Pokud fascie nepracují tak, jak mají, nejsou pružné, "kluzké", nastává problém v podobě tuhosti a následného přetížení tkání a svalů. Jsou-li fascie dlouhodobě traumatizovány nesprávným pohybem, dojde k situaci, kdy se funkce fascií odchýlí od ideálního pohybového vzoru a "zhustí" se v daném místě. To má za následek omezenou elasticitu a snížení vnímání, stažená tkáň má schopnost se více poškodit.

Při využívání správných technik, které společně během našeho workshopu projdeme, oslovíme pohybový aparát, který je díky tomu mnohem pružnější. Zvýší se průtok krve ve svalech, tím se zlepší funkce svalů a fungování těla jako celku.

Benefitem je pozitivní vliv na mysl, připojí se radost a lehkost, zjemnění vnímání. Odnesete si sebou krátkou sestavu pro vaše cvičení na doma.


CENA 700,-Kč

REZERVACE NA INFO@MUJPOHYB.CZ

PLATBA NA 5574357028/5500


Pomůcky: pěnové válce, tenisový míček, podložka, vlastní tělo

Doporučení: Dostatečně pít před i po cvičení

Pozn. : Tento workshop není určen pro těhotné ženy, kojící, maminky po porodu v šestinedělí.